ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ 2018-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Αποτελέσματα 22a «Ακριτίδεια 2019»Αιτωλοκαρνανία-Θεσσαλονίκη 2-0 Θεσσαλονίκη Κοζάνη 3-0 Θήβα-Θεσσαλονίκη 1-1.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΛΑΡΙΣΑ 2019........ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΖΑΝΗ 2020

Σάββατο 20 Ιουνίου 2015

Δάσκαλοι-Δικηγόροι 5-5

Στο τελευταίο φιλικό αγώνα της ομάδας των δασκάλων με τους δικηγόρους της Θεσσαλονίκης το αποτέλεσμα ήταν χορταστικό και ικανοποιητικό και για τις 2 ομάδες.Ανοιχτό παιχνίδι με αρκετή ένταση αλλά σε αθλητικά πλαίσια και με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ.Προηγήθηκε η ομάδα των δασκάλων με τον Φαρμάκη αλλά αμέσως μετά οι νεανική ομάδα των δικηγόρων ισοφάρισε.Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε 2-2.Το 2ο γκολ των δασκάλων ο Μίμης Παπαδόπουλους μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ στην κλειστή γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα.Στην επανάληψη έγιναν ερκετές αλλαγές αλλά το παιχνίδι συνεχίστηκε με καλές φάσεις από τους 22 ποδοσφαιριστές.Με 2 δύσκολες προσπάθειες και ισάριθμα γκολ του Καλαμπούκα Ηλία(πλασέ και κεφαλιά) το σκορ μεγάλωσε σε 4-2.όμως οι δικηγόροι αντέδρασαν αμέσως και ξαναέφεραν το παιχνίδι στα ίσα.Το 5-4 ήρθε με υπέροχη προσωπική ενέργεια του προπονητή-ποδοσφαιριστή των δασκάλων Νίκο Φώτη αλλά στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης οι δικηγόροι πέτυχαν το τελικό και χορταστικό 5-5.
Ήταν το τελευταίο φιλικό παιχνίδι της ομάδας των δασκάλων μια εβδομάδα πριν από τον πρώτο αγώνα με τα Ιωάννινα στα πλαίσια του ετήσιου ποδοσφαιρικού τουρνουά εκπαιδευτικών Ακριτίδεια 2015 στη Ξάνθη.Την Παρασκευή  26 Ιουνίου 2015 στις 10.30 θα γίνει η αναχώρηση της ομάδας για το ξενοδοχείο Filoxenia στο χωριό Τοξότες της Ξάνθης.Γεύμα το μεσημέρι σε ταβέρνα της περιοχής και ξεκούραση στο ξενοδοχείο.Αναχώρηση για το αθλητικό κέντρο Πηγάδια της ΠΑΕ Ξάνθης στις 17.45.Ακολουθεί  ο πρώτος αγώνας Θεσσαλονίκη - Ιωάννινα στις 19.00 για τον Β΄όμιλο.