ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ 2015

Τα 19α Ακριτίδεια τελείωσαν στη Λαμία 2016.Η Αλεξανδρούπολη 2017 μας περιμένει τον επόμενο Ιούνιο για τα 20 χρόνια τουρνουά.Μέχρι τότε σας ευχόμαστε ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2016

   Δείτε το βίντεο από το ταξίδι της ομάδας της Θεσσαλονίκης στη Λαμία 2016


         ΑΝΑΛΗΨΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ

    Ένα ακόμα τουρνουά ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ έφτασε με επιτυχία, θέλουμε να πιστεύουμε,  στο τέλος του. Το βλέμμα μας στρέφεται τώρα στη διεξαγωγή του επόμενου στο οποίο ελπίζουμε να ξαναβρεθούμε όλοι μαζί , να τα ξαναπούμε από κοντά και να προσπαθήσουμε για το καλύτερο, ο καθένας για την ομάδα του.     
    Σχετικά λοιπόν με τη διεξαγωγή των επόμενων ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ σας ενημερώνουμε ότιτο Σάββατο 25/6/2016 το βράδυ, πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λαμιέων, η συνάντηση όλων των υπευθύνων - αρχηγών αποστολών. Στη συνάντηση αυτή παραβρέθηκαν και χαιρέτησαν ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Λαμιέων κ. Κλειτσάκης Αθανάσιος, η Αντιδήμαρχος σε θέματα Πολιτισμού και Αθλητισμού του Δ. Λαμιέων κ. Αργύρη Βίβιαν και ο πρόεδρος του Συλλόγου Εκπ/κών Φθ/δας κ. Γκορτσαλής Χρήστος. Σ΄ ένα πολύ όμορφο, ευχάριστο, διαλογικό και συναδελφικό περιβάλλον ακούστηκαν πάρα πολλές απόψεις από διαφορετικές αποστολές για την πορεία και το μέλλον της όλης διοργάνωσης των ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ. Το πιο σημαντικό απ΄ όλα ήταν, ότι ήμασταν όλοι εκεί παρόντες, ενωμένοι και συναποφασίσαμε ότι το 2017 τη διοργάνωση των ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ θα την αναλάβει ο Σύλλογος ΄Εβρου ενώ για το 2018 προσφέρθηκε να την αναλάβει ο Σύλλογος Ιωαννίνων. Έτσι για πρώτη φορά στην ιστορία των ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΩΝ σε συνάντηση υπευθύνων έγινε κάτι τέτοιο, δηλαδή το να αποφασίσουμε για τα επόμενα δύο χρόνια, ποια πόλη θα φιλοξενήσει τα ΑΚΡΙΤΙΔΕΙΑ.
    Ευχόμαστε στους παραπάνω Συλλόγους- Ομάδες να κάνουν το καλύτερο για την όλη διοργάνωση και από την πλευρά μας θα τους παρέχουμε οτιδήποτε πληροφορίες- υλικό χρειαστούν.
    Επίσης ευχαριστούμε το Δήμο Λαμιέων για την παραχώρηση της αίθουσας, αλλά και τη φιλοξενία του, μιας και μετά το τέλος της υποδοχής υπήρξε μπουφές με πλούσια εδέσματα και αναψυκτικά για όλους τους παρευρισκόμενους συναδέλφους.


                             ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ



ΤΕΤΑΡΤΗ 29/6/2016      ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ      

A.A.
ΘΕΣΗ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ
ΣΚΟΡ
ΠΕΝΑΛΤΥ
 1
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΔΑΚ
9.00
ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΚΥΠΡΟΣ
*

 2
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΔΑΚ
10.30
ΤΡΙΚΑΛΑ  - ΧΑΛΚΙΔΑ
3 - 1

*Ο αγώνας του μικρού τελικού μεταξύ των ομάδων των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και της ΚΥΠΡΟΥ δεν έγινε λόγω εκτεταμένων τραυματισμών πολλών παικτών της ομάδας των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.
Κατόπιν συνεννόησης μεταξύ των αρχηγών των δύο ομάδων και των διαιτητών, πραγματοποιήθηκε κλήρωση για να αναδειχθεί η νικήτρια ομάδα.
Έτσι μετά τη διαδικασία την τρίτη θέση του τουρνουά κατέλαβε η ομάδα της ΚΥΠΡΟΥ.  



ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

1η ΘΕΣΗ:   ΤΡΙΚΑΛΑ

2η ΘΕΣΗ:    ΧΑΛΚΙΔΑ

3η ΘΕΣΗ:      ΚΥΠΡΟΣ

Μπράβο στους διοργανωτές για την επιτυχία του τουρνουά καθώς επίσης και στη νικήτρια ομάδα των Τρικάλων





            ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ


ΤΡΙΤΗ 28/6/2016   ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ   (4 ΟΜΑΔΕΣ)

A.A.
ΓΗΠ.
ΩΡΑ
ΣΚΟΡ
ΠΕΝΑΛΤΥ
 1
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
18.00
 ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΤΡΙΚΑΛΑ
0 – 0
2 - 3
 2
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
19.30
 ΧΑΛΚΙΔΑ - ΚΥΠΡΟΣ
1 - 1
7 - 6

        ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ


ΤΡΙΤΗ 28/6/2016    ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (8  ΟΜΑΔΕΣ)

A.A.
ΓΗΠ.
ΩΡΑ
ΣΚΟΡ
ΠΕΝΑΛΤΥ
 1
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
9.15
 ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΛΑΜΙΑ
2 - 1

 2
ΔΑΚ-ΛΑΜΙΑΣ
10.30
 ΤΡΙΚΑΛΑ - ΞΑΝΘΗ
0 – 0
5 - 3
 3
ΑΜΠΛΙΑΝΗ
9.15
 ΧΑΛΚΙΔΑ - ΑΡΤΑ
1 - 0

 4
ΑΜΠΛΙΑΝΗ
10.30
 ΚΥΠΡΟΣ - ΛΑΡΙΣΑ
3 - 1

                                        

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ


Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
1
A1
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
2
A2
ΞΑΝΘΗ
3
A3
ΚΑΒΑΛΑ
4
A4
ΒΕΡΟΙΑ
5
A5
ΚΟΖΑΝΗ

 ΣΑΒΒΑΤΟ  25/6/16
1ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
  ΡΕΠΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΑ

 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ 
 17.30
 ΚΟΖΑΝΗ
 ΒΕΡΟΙΑ
0 - 0
 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ 
 19.15
 ΞΑΝΘΗ
 ΚΑΒΑΛΑ
3 - 3

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
   ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
  ΡΕΠΟ ΞΑΝΘΗ

 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
 9.00
 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
 ΚΟΖΑΝΗ
5 - 1
 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ 
 10.30
 ΒΕΡΟΙΑ
 ΚΑΒΑΛΑ
1 - 1

     ΚΥΡΙΑΚΗ  26/6/16
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
  ΡΕΠΟ   ΒΕΡΟΙΑ

 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
 17.30
 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
 ΞΑΝΘΗ
1 - 0
 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
 19.15
 ΚΑΒΑΛΑ
 ΚΟΖΑΝΗ
1 - 0

 ΔΕΥΤΕΡΑ  27/6/2016
4ο ς  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
  ΡΕΠΟ  ΚΑΒΑΛΑ

 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
9.00
 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
 ΒΕΡΟΙΑ
1 - 1
 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
 10.30
 ΚΟΖΑΝΗ
ΞΑΝΘΗ
0 - 4



 ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2015
5ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
   ΡΕΠΟ  ΚΟΖΑΝΗ

 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
 17.30
ΞΑΝΘΗ
 ΒΕΡΟΙΑ
3 - 0
 ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ
 19.15
ΚΑΒΑΛΑ
 ΙΩΑΝΝΙΝΑ
1 - 3



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Α΄  ΟΜΙΛΟΥ


ΟΜΑΔΑ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΒΑΘΜΟΙ
 1ος 
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
10 - 2
10
 2ος
ΞΑΝΘΗ
10 - 4
7
 3ος
ΚΑΒΑΛΑ
6 - 7
5
 4ος
ΒΕΡΟΙΑ
2 - 5
3
 5ος
ΚΟΖΑΝΗ
1 - 10
1



Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
 1
 B1
ΤΡΙΚΑΛΑ
 2
 B2
ΠΡΕΒΕΖΑ
 3
 B3
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 
 4
 B4
 ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
 5
 B5
ΛΑΜΙΑ 

 ΣΑΒΒΑΤΟ  25/6/16 
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
ΩΡΑ 
  ΡΕΠΟ      ΛΑΜΙΑ

 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 17.30
 ΠΡΕΒΕΖΑ
 ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
1 - 3
 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 19.15
 ΤΡΙΚΑΛΑ
 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
2 - 0

  ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
2ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
ΩΡΑ 
 ΡΕΠΟ     ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ

 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 9.00
ΛΑΜΙΑ
   ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
3 - 0
 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
10.30
ΤΡΙΚΑΛΑ
   ΠΡΕΒΕΖΑ
2 - 1

 ΚΥΡΙΑΚΗ  26/6/16
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
 ΡΕΠΟ    ΠΡΕΒΕΖΑ

 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 17.30
ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
 ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
1 - 1
 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 19.15
 ΛΑΜΙΑ
ΤΡΙΚΑΛΑ
0 - 3

 ΔΕΥΤΕΡΑ  27/6/2016
  4ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
 ΡΕΠΟ     ΤΡΙΚΑΛΑ

 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
9.00
ΠΡΕΒΕΖΑ
 ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
2 - 1
 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
10.30
   ΛΑΜΙΑ
 ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
3 - 1



   ΔΕΥΤΕΡΑ 27/6/2015
  5ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
 ΓΗΠ.
 ΩΡΑ 
ΡΕΠΟ     ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 17.30
 ΤΡΙΚΑΛΑ
ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΦΛΩΡΙΝΑ
0 - 1
 ΔΑΚ  ΛΑΜΙΑΣ
 19.15
  ΛΑΜΙΑ
 ΠΡΕΒΕΖΑ
3 – 0 AA



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Β΄  ΟΜΙΛΟΥ


ΟΜΑΔΑ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΒΑΘΜΟΙ
 1ος 
ΤΡΙΚΑΛΑ
7 - 2
9
 2ος
ΛΑΜΙΑ
9 - 4
9
 3ος
ΚΑΣΤΟΡΙΑ -ΦΛΩΡΙΝΑ
8 - 5
7
 4ος
ΠΡΕΒΕΖΑ
5 - 9
2 (-2)*
 5ος
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
2 - 8
1


* Η ΠΡΕΒΕΖΑ έχει ένα μηδενισμό

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
 1
Γ1
ΧΑΛΚΙΔΑ 
 2
 Γ2
ΚΕΡΚΥΡΑ 
 3
 Γ3
ΛΑΡΙΣΑ 
 4
 Γ4
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

   ΣΑΒΒΑΤΟ  25/6/16
1ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ

ΡΟΔΙΤΣΑΣ
17.30
ΧΑΛΚΙΔΑ
ΛΑΡΙΣΑ
2 - 0
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
19.15
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
ΚΕΡΚΥΡΑ
3 - 1

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/6/2016
2ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ

     ΡΟΔΙΤΣΑΣ
17.30
ΚΕΡΚΥΡΑ
ΧΑΛΚΙΔΑ
3 - 2
     ΡΟΔΙΤΣΑΣ
19.15
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
ΛΑΡΙΣΑ
2 - 8



ΔΕΥΤΕΡΑ   27/6/16
3ος ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ


ΡΟΔΙΤΣΑΣ
17.30
ΧΑΛΚΙΔΑ
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
6 - 2
ΡΟΔΙΤΣΑΣ
19.15
ΚΕΡΚΥΡΑ
ΛΑΡΙΣΑ
0 - 0



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Γ΄  ΟΜΙΛΟΥ


ΟΜΑΔΑ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΒΑΘΜΟΙ
 1ος 
ΧΑΛΚΙΔΑ
10 - 5
6
 2ος
ΛΑΡΙΣΑ
8 - 4
4
 3ος
ΚΕΡΚΥΡΑ
4 - 5
4
 4ος
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
7 - 15
3





Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
 1
 Δ1
ΕΒΡΟΣ 
 2
 Δ2
 ΚΥΠΡΟΣ
 3
 Δ3
 ΑΡΤΑ
 4
 Δ4
 ΠΙΕΡΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ  25/6/16
1ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ


ΑΝΘΗΛΗΣ
17.30
ΚΥΠΡΟΣ
ΠΙΕΡΙΑ
3 - 1
ΑΝΘΗΛΗΣ
19.15
ΕΒΡΟΣ
ΑΡΤΑ
1 - 0

ΚΥΡΙΑΚΗ  26/6/2016
2ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ


ΑΝΘΗΛΗΣ
17.30
ΕΒΡΟΣ
ΚΥΠΡΟΣ
0 - 3
ΑΝΘΗΛΗΣ
19.15
ΑΡΤΑ
ΠΙΕΡΙΑ
1 – 0

ΔΕΥΤΕΡΑ  27/6/16
3ος  ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΙΛΟΥ
ΣΚΟΡ
ΓΗΠ.
ΩΡΑ


ΑΝΘΗΛΗΣ
17.30
ΑΡΤΑ
ΚΥΠΡΟΣ
1 - 0
ΑΝΘΗΛΗΣ
19.15
ΕΒΡΟΣ
ΠΙΕΡΙΑ
4 - 0



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  Δ΄  ΟΜΙΛΟΥ


ΟΜΑΔΑ
ΤΕΡΜΑΤΑ
ΒΑΘΜΟΙ
 1ος 
ΚΥΠΡΟΣ
6 - 2
6
 2ος
ΑΡΤΑ
2 - 1
6
 3ος
ΕΒΡΟΣ
5 - 3
6
 4ος
ΠΙΕΡΙΑ
1 - 8
0